Dla wierzyciela
Komornik Sądowy Adrian Bakalarz. Profesjonalne usługi komornicze dla powiatu Włoszczowa, gminy Słupia Konecka - powiat Końskie i gminy Łopuszno - powiat Kielce. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym we Włoszczowie.
komornik,włoszczowa,kielce,końskie,komornik włoszczowa,komornik kielce,komornik końskie,komornik sądowy,egzekucja długu,postępowanie egzekucyjne,egzekucja należności,wnioski do pobrania przepisy prawne,właściwość terytorialna,licytacje,kontakt
324
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-324,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive
 

Dla wierzyciela

Adrian Bakalarz | Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym we Włoszczowie

W celu wszczęcia postępowania egzekucyjnego wierzyciel musi złożyć komornikowi wniosek egzekucyjny wraz z tytułem wykonawczym (czyli tytułem egzekucyjnym zaopatrzonym w klauzulę wykonalności).

We wniosku o wszczęcie egzekucji lub żądaniu przeprowadzenia egzekucji z urzędu wskazuje się świadczenie, które ma być spełnione. Do wniosku lub żądania dołącza się tytuł wykonawczy.

Wniosek egzekucyjny powinien spełniać wymogi formalne określone w art. 797 kpc.

Komornik nie jest uprawniony do badania zasadności i wymagalności tytułu wykonawczego i wykonuje tytuł zgodnie z wnioskiem wierzyciela.

Jeżeli dłużnik mieszka lub ma siedzibę poza właściwością Sądu Rejonowego we Włoszczowie wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego powinien zawierać również oświadczenie wierzyciela: „Wierzyciel dokonał wyboru komornika na podstawie art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 22 marca 2018 r. o komornikach sądowych“.

W razie jakichkolwiek wątpliwości można skontaktować się z kancelarią (osobiście lub telefonicznie). Pracownik kancelarii wyjaśni jakie dokumenty należy dostarczyć w celu wszczęcia postępowania egzekucyjnego.

W celu usprawnienia toku postępowań egzekucyjnych korzystamy z elektronicznego dostępu do baz danych:

Odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania i wyjaśnimy niejasności